durere in gat de 3 ani

Durere gat

Postata de riany cu 10 ani in urma.

De aproximativ 3 ani ma doare gatul , in tot acest timp am efectuat de doua ori exudat faringian si rezultatul este negativ
,ASLO=216,
CPR =2,15
GLUCOZA 102,
VSH 4 ,
FIBRINOGEN 193,4 ,
HEMATOLOGIE valori normale ,mai putin %macrotrombocite PLCR%=24,6 v.n 0-20
Aceste analize mi-au fost recomandate de medic ORL-ist ,am urmat tratamentul prescris timp de 7 zile cu OMEZ , AERIUS ,BIOPAROX ,.s-a simtit o ameliorare pe timpul tratamentului iar la o saptamana de zile dupa sa accentuat mai tare durerea, Rog parerea unui specialist ce ar trebui urmat ; Mentionez ca sunt barbat am 43 de ani si de doi ani nu mai fumez, multumesc o zi buna va doresc !

Raspunsuri (4)

riany

acum 10 ani

As mai adauga ,uitandu-ma in gat se observa niste bubite mici de culoare galbena si una alba

Membrugabriel.achelaritei

acum 10 ani

Incercati sa mergeti la o salina terapeutica de suprafata! Dar sa fie terapeutica! In Iasi exista o singura astfel de salina, salina Terra Centrum. Nu stiu din ce oras sunteti, dar sunt la curent cu salinele terapeutice din Romania si va pot oferi informatii.

riany

acum 10 ani

Merita incercat si salina ,la cate retete am luat in acesti 3 ani fara efect voi incerca sa merg la o salina cred ca la tg. ocna fiind mai aproape ,MULTUMESC

Dr. Adina Zamfir

acum 10 ani

Daca medicul ORL-ist a suspicionat o boala de reflux gastroesofagian (pentru care a indicat omez),acest tratament trebuie urmat luni de zile si tiunt un regim alimentar (fara condimente, fara bauturi acidulate, alcool, cafea, evitata constipatia).Pentru siguranta puteti consulta si un medic gastroenterolog care sa poata efectua si o endoscopie digestiva superioara pentru confirmarea diagnosticului corect.