Durere in gat daca se poate sa raspunda un medic

Durere gat

Postata de cosminpum cu 10 ani in urma.

Buna, de aproximativ 8 zile imi e umflat gatul in partea dreapta si ma doare si cand inghit ceva chiar si apa.. la inceput m-a durut si capul dar acuma m-a lasat ma mai doare asa mai rar, si mai simt ceva in ureche cum ma inteapa si nu imi pot misca gatul tare ca ma doare, mi se face si flecma in gat mereu si seara nu pot sa dorm, ma mai lasa tot ma simt bine si dupa dinou ma dor, am incercat multe am foat si la medic si mi-a dat un tratament, acuma sunt in a doua zi de cand il iau si tot asa ma simt, astept un raspuns de la un medic va rog, Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Eficienta tratamentului se observa, in general, dupa 2-3 zile.
Este recomandat sa consultati medicul ORL-ist daca simptomatologia persista dupa terminarea tratamentului.