Durere de spate si ceafa

Durere gat

Postata de Georgeta15995964 cu 13 ani in urma.

Buna Ziua, mă numesc Lazar Georgeta,am 29 de ani si de vreo 4 zile am dureri destul de mari de spate si dureri de ceafa,acestea din urma ac***au-le de mai multe luni in special seara.Mentionez ca in timpul sarcinii(am un baietel de 2ani) ,am avut hipertensiune arteriala.acum mă ingrijoreaza si durerea de spate care persista tot timpul iar durerile sunt pe tot spatele de jos pana la ceafa si sunt sub forma de junghiuri mai ales in dreptul plamanilor.Va multumesc anticipat si astept cu nerăbdare un răspuns.

Raspunsuri (2)

luki

acum 13 ani

probabil ai spondiloza cervicala,sii durerea de spate o ai de la coloana,dati cu voltaren unguent,s-au poti lua pastile voltaren doua pe zi dupa masa,sanatate

adriana 48

acum 12 ani

Am citit tot ce ai scris tu Georgiana. IN aceeasi situatie sant si eu. Poate ne spune cineva sau ne indruma cineva ce sa facem!!!!