dificultate de a inghiti

Durere gat

Postata de Antonya cu 12 ani in urma.

buna seara.
de 2 saptamani nu mai pot manca ma inec cu mancarea,iar de 3 zile nu mai pot manca decat iaurt,pana si apa ma deranjeaza,parca merge pe alt ''drum''...am fost trimisa la orl unde s-a uitat la gat si a zis ca nu am decat o faringita acuta si mi s-a prescris ketoprofen.nu ma doare gatul deloc,singura problema este ca nu pot inghitii,orice mananc mi se opreste in gat si ma inec .am niste bubite pe gat dupa ''omulet;'' si le am cam de vreo 2 ani
i-am zis medicului de la orl si nu a zis nimik.eu nu sunt linistita,nu m-a prea lamurit medicul iar eu ma simt foarte slabita din cauza ca nu pot sa mananc.va rog sa imi dati un sfat ,o parere,o indrumare cat mai repede pt ca asa in curand o sa pic de pe picioare pt ca nu mananc.va multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomand consultul unui medic gastroenterolog şi efectuarea unei endoscopii digestive superioare (ar putea fi vorba de o esofagită)

Antonya

acum 12 ani

va multumesc pt raspuns!

Mihaela22120678

acum 12 ani

Ar mai fi de facut un examen baritat (radiologic) - radioscopie cu bariu... poate chiar inainte de endoscopie, ca e o procedura mai usoara. Oricum, gastroenterologul va va trimite. Daca nu rezolvati asa, puteti cere si sfatul unui neurolog. Sanatate!

turlea marius

acum 10 ani

la fel sunt si eu de 2 saptamani numai iaurt mananc ma simt slabit am fost si eu la orl si tot acelas lucru mi sa spus ca al antonyei medicamente peste medicamente si hranire doar cu iaurt ...cum se poate asta ?