ce pot face

Durere gat

Postata de meme-miki cu 11 ani in urma.

Buna seara .A-si dori si eu un sfat am o durere in gat in partea stanga simt ceceva ca un ghimpe cind inghit. Nu am facut febra am luat de la farmacie la sfatul farmacistului nurofen forte amoxicilina din 6 in 6 ore si un sprey hexoral si degeaba durerea tot persista.va rog ajutati-ma ce poate sa fie?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati un medic ORL care va pune in diagnostic cert.

sara

acum 11 ani

buna ziua,sunt intr-o tara straina si ,ma confrunt cu o problema,de 3 saptamani am o durere acuta in gat..am luat antibiotice la recomandarea medicului ,dar atunci cand vorbesc mai mult ,durerea revine...nu inteleg ce se petrece! va rog un sfat..multumesc