Ce este va rog ? spuneți sunt ingrijorata?

Durere gat

Postata de Utilizator11700996038 cu 5 luni in urma.

Buna ziua acum un an mi-am pierdut vocea definitiv aproape 3 săptămâni înainte de asta avem dureri in gat și foarte mari dureri la ureche și dinții.aveam amighidalitele umflate .de aproape 1 an am un nodul in gat că și cum ar fi maru lui Adam De 2 săptămâni am și al doilea puțin mai sus plus de asta am și că un nodul pe maxilar partea dreapta.când a început să iasă nodulul pe maxilar mă durut enorm urechile și gâtul tuse enorma și febră

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Este important sa consultati un medic pentru a obtine o evaluare adecvata si un diagnostic precis. Un nodul in gat, asociat cu dureri in gat, urechi si maxilar pot fi semne pentru mai multe afectiuni, precum infectii ale sinusurilor, inflamatii ale amigdalelor sau chiar noduli tiroidieni. Doar un medic poate determina cauza exacta si poate prescrie un tratament adecvat.

Va recomandam sa va programati la un medic ORL: https://www.clickmed.ro/medic/orl

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Durerea-si-inflamatia-gatului/cum-sa-interpretati-corect-cauzele-durerilor-in-gat_14228