Buna ziua

Durere gat

Postata de Lumy20 cu 10 ani in urma.

In urma cu doi ani mi s-a umflat un ganglion in spatele urechii in partea stanga ,care in primele doua zile ma durut foarte tare ,dar nu ganglionul in sine ci deasupra lui unde era putin umflat si tare la palpare ,am fost la medicul de familie si mi- a spus sa-l las acolo ca nu este nici o problema o sa treaca ,adevarat ,atunci a trecut dar nu de tot a scazut in volum si nu am mai avut dureri iar umflatura de deasupra s-a retras.Problema mea este ca de atunci ,periodic, la aproximativ 3-4 luni am aceleasi simtome ,dar mi se umfla doar noapte cand dorm ,dimineata ma trezesc cu el umflat si durere deasupra lui peste zi trece ,scade in volum fara sa iau vreun medicament.Va rog sa-mi spuneti daca ar trebui sa ma ingrijorez ?Multumesc anticipat.Luminita

Raspunsuri (1)

mihaela

acum 9 ani

buna luminita si mie misa intimplat asta as dori sa stiu daca teai tratat cu ceva tia recomndat medicul ceva ca medicul meu zice ca e de la stres imi iese ganglioanele astea dupa urche ast sa imi dai un raspun mersi multa sanatate