BBună ziua?

Durere gat

Postata de Utilizator11535704621 cu 5 ani in urma.

Bună ziua. Am avut o experiență neplăcută ieri. In timp ce eram la masa , din graba si neatenție, am înghițit o bucată de cartof din ciorba. ( cartoful era fiert si tăiat cuburi ca pentru ciorba , am înghițit doar o bucățică). Fiind doar eu acasa m-am panicat. Nu am tusit, dar cred ca de la sperietura aveam senzatia ca nu pot respira. Am băut apa si totul părea să fie bine. Si azi am senzatia aia urâtă la gât ca si cum as avea in permanenta cartoful acolo. In termeni medicali, este posibil cartoful sa fi rămas în gât, a se fi blocat pe undeva sau si daca s-a blocat fiind fiert se descompune cu saliva si acidul gastric ? Sau este doar senzatia cum a trecut pe acolo Si doar panica mea care imi creeaza senzatiile descrise! Va multumesc frumos !

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Anxietate-si-atac-de-panica/cum-se-manifesta-un-atac-de-panica_13127