Amigdalele se opereaza mai bine inflamate si pline de puroi sau normale?

Durere gat

Postata de Prajiturica cu 14 ani in urma.

Buna ziua m-am hotarat sa imi scot amigdalele dupa ce timp de 4ani am facut amigdalita odata la 3luni si as dori sa stiu daca e mai bine sa le operez cand sunt rosii,umflate si cu pete albe sau cand sunt normale.Multumesc.

Raspunsuri (2)

gaspar mihaela

acum 14 ani

Buna ziua sunt de 20 de ani si as dori sa intreb dak e bine sa imi scot amigdalele pt ca eu tot la 2 sapt ma fac bolnava cu puroi pe admidale si febra mare as dori un raspuns bun sau un tratament mai bun pt a nu ma mai face bolnava

anda

acum 14 ani

Amigdalele nu se scot cind sunt inflamate, trebuie sa fi foarte sanatoasa, medicul orl-ist iti va explica. Se opereaza la aprox trei saptamini dupa procesul inflamator. Multa Bafta!