Amigdalectomia se realizeaza in prezenta stafilococului auriu?

Durere gat

Postata de Prajiturica cu 14 ani in urma.

Buna ziua am programata o operatie de scoatere a amigdalelor iar la analize mi-a iesit stafilococ auriu in gat si in nas si as vrea sa stiu daca pot face operatia sau necesit tratament pentru indepartarea stafilococului si apoi sa ma operez. Parerile doctorilor cu care am vorbit sunt impartite si de aceea intreb.

Raspunsuri (2)

monika

acum 14 ani

ce este cu neputinta la oameni, este cu putinta la Dumnezeu, roaga-te la Cuvioasa Paraschiva si vei vedea ca va veni si vindecarea, eu m-am vindecat dintr-o boala incurabila, cand doctorii isi imparteau pareri, prin rugaciunile acestei Sfinte. Doamne ajuta.

Elena

acum 14 ani

Eu mi le-am scos Luni 12.04.2010 si am facut inainte ceva analize, insa nu am facut un exudat faringian care ar fi putut confirma prezenta vreunui stafilococ, streptococ...si altele. Cred ca se poate face chiar daca il ai prezent insa nu sunt medic ca sa pot spune cu certitudine. Iti doresc sanatate multa si recuperare rapida:) .