Amigdale roșii și raguseală?

Durere gat

Postata de Utilizator11534070991 cu 5 ani in urma.

De câteva luni am amigdalele mărite in volum și o permanentă răgușeală.Menționez ca nu ma doare gâtul însă mă deranjează aceasta răguseala care uneori duce până la pierderea vocii.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Afectiunile-laringelui/disfonia-raguseala_494