Abcesul periamigdalian

Durere gat

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am 33 ani si am o tuse foarte iritanta de mai multe luni si ragusesc si des.am facut ampicilina la 6 are si la 12 ore am facut gentamicina(direct in vena)si totusi nu mi-a trecut. ce trebuie sa fac sa scap de tuse si de raguseala.astept raspunsul d-voastra.am fost fumatoare si de 2 ani nu mai fumez si elimin si multe secretii din nas si git.am facut si aerosol si fel de fel de siropuri naturiste,sper sa ma ajutati!!!!!!

Raspunsuri (3)

Dorina6899908

acum 15 ani

Ai putea avea aciditate gastrica,de care nu esti constienta,mai ales daca nu ai simptome,dar ea poate exista......acidul irita laringele, provoaca tuse si ca urmare raguseala,plus,poti avea si acele secretii,de care vorbesti. Am trecut prin tot ce spui....am descoperit ca, atunci cand ma apuca tusea, daca iau un DICARBOCALM,imi trece. Incearca....

dana58131652

acum 15 ani

incearca cu ACC 2000 sotul meu a scapat de o tuse care la tinut vreo 2-3 ani dupa ce s-a lasat de fumat. tot la fel antibioticele si siropurile nu si-au facut efectul.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

de o saptamana ma doare capul foarte rau , urechile , gatul , si simt un miros foarte puternic din interiorul cavitatii bucale. de la ce poate fi si ce tratament pot face? multumesc