Sa termin de luat tratamentul si sa merg dupa la radiografie?

Durere de dinti

Postata de MembruMobileAppmateialinabianca13 cu 6 ani in urma.

Buna ziua . Am niste probleme cu 3 masele in care am avut plombe si mi au cazut..de atunci nu am mai fost la medicul dentist si am tot continuat sa mananc p***ai pana acum cand lucrurile s au agravat. O masea este gaurita..in alta masea tot asa am o gaura pe jumatate din cauza unei carii si cealalta masea mai am doar jumatate din ea , este rupta. Ieri mi s a umflat foarte tare gingia..obrazul este ft umflat si am fost la medic. Mi s a facut un drenaj ..mi s a zis ca este nevoie de extractie si mi s a dat sa iau antibiotic timp de 3 zile si bilet pt radiografie. Intrebarea mea este.. sa merg la radiografie maine? Desi obrazul meu inca este ft umflat sau sa termin de luat acest tratament si sa merg dupa pt radiografie?

Raspunsuri (1)

MembruMobileAppmateialinabianca13

acum 6 ani

Ma scuzati..nu pentru 3 zile mi s a dat de luat antibiotic, ci pt 5 zile.