Pot manca cu pansamente la măsele?

Durere de dinti

Postata de Utilizator11550848165 cu 5 ani in urma.

Bună ziua, astăzi mi s-au pus pansamente la măselele din ambele părți și nu mi s-a spus nimic legat de mâncat și spat pe dinți. Pot cădea în timp ce fac aceste lucruri. Pot manca orice?

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 4 ani

Eu nu mancam dupa aceea, cred ca aproximativ 1h. Oricum, medicul trebuie sa va spuna asta, asa este normal. Eu merg la clinica *** si medicii de acolo imi ofera o multime de sfaturi pentru a avea o sanatate dentara buna. Va recomand sa tineti cont de sfaturile specilistilor.