Dureri de dinti dupa scoaterea nervilor si obturarea canalelir. De ce?

Durere de dinti

Postata de MembruMobileApp332612 cu 6 ani in urma.

Buna ziua, de ceva timp am scos nervii de la ultimele doua masele de jos din partea stanga. Dupa ce am scos nervii am luat nurofen, preventiv, la indicatia medicului, a doua zi nu am mai luat ca nu a mai fost nevoie, insa dupa vro 3-4 zile au aparut niste dureri puternice la cele doua masele care nu se ameliorau decat cu ketonal duo. Azi am fost la medic sa imi continui lucrarea si i am spus ca am dureri si acesta mi a recomandat sa fac o radiografie. Am facut radiografia si am programare Vineri, insa as dori sa stiu si alte pareri legate de radiografie. Este dispus cineva sa ma ajute cu o intepretare? Va pot trimite o poza pe e-mail cu radiografia. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

alexa_866

acum 4 ani

Sper ca ati rezolvat problema. Daca mai aveti alte probleme de acest gen si vreti si o alta parere, sa stiti ca medicii de la clinica *** au un grup special pentru pacienti, und eputeti cere sfaturi, ei raspund mereu.***