Cum scap de mancarimea durerea de gingie?

Durere de dinti

Postata de membru331168 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am o problema pe care dentistii nu mi au depistat-o. Am o mancarime/durere de gingii nu stiu cum sa o numesc la caninii de sus cateodata se duce si spre masele . La caninul din stanga ma scarpin numai la gingie iar la cel din dreapta in varful dintelui sau frec maseaua de sus cu cea de jos. Nu am gingivita sau paradontoza am incercat si cu antiimflamatoare. Gingia nu e imflamata.

Raspunsuri (2)

Dr. Geanina Miu

acum 6 ani

Buna ziua,
Este posibil sa aveti o trauma ocluzala.
Mergeti la un medic stomatolog sa va faca o echilibrare a ocluziei.

membru331168

acum 6 ani

Multumesc am sa merg zilele astea