Ma poate ajuta cineva cu o indrumare spre un specialist?

Durere de cap

Postata de ElenaC cu 5 luni in urma.

Buna,ma confrunt de o perioada foarte indelungata cu dureri de cap groaznice. Mai exact de la varsta de 14 ani,acum ac***a 23,deci de 9 ani. In general durerea de cap este pe partea dreapta a capului,incepand cu ochi,frunte pana la ceafa,de cele mai multe ori nu trece cu analgezice si dureaza cu saptamanile,uneori schimbandu se durerea si fiind tot capul. Adorm cu durere si ma trezesc asa. De asemenea,de cand ma stiu am senzatia de nas infundat constant si probleme cu mirosul care nu e dezvoltat. Spre ce specialist ar trebui sa ma indrept? E foarte mult timp de cand ma confrunt cu durerile acestea si nu mai pot continua asa. 😣 Va multumesc .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 luni

Buna ziua,

Este important sa consultati un medic neurolog specializat in tulburarile provocate de durerile de cap.

Acest specialist poate evalua simptomele dumneavoastra si poate recomanda investigatii suplimentare, daca este necesar. In functie de cauza si diagnosticul stabilit, neurologul poate recomanda un plan de tratament adecvat pentru dumneavoastra.

Nu ezitati sa cereti ajutor, deoarece este important sa gasiti solutii pentru a va ameliora durerea si a va imbunatati calitatea vietii.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole recomandate
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cand-semnifica-durerea-de-cap-o-urgenta-medicalai_8326
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/durerile-de-cap-ce-le-influenteaza-si-care-sunt-bolile-pe-care-le-semnal_15672