dureri de cap frecvente?

Durere de cap

Postata de Mihaela Camelia cu 2 luni in urma.

Ma doare foarte tare capul(fruntea)de vreo doua sapt si cateodata durerea se muta pe partea stanga ca o sageata nu stiu cum sa explic..
Aveti idee de la ce poate fi?imi este frica sa nu am ceva grav.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Durerea de cap persistenta poate fi cauzata de o multitudine de factori, precum stresul si anxietatea, migrena, tensiune arteriala ridicata, sinuzita sau chiar probleme oculare precum prezbitismul.

Alte cauze putin mai grave pot fi traumatismele cerebrale sau tumorile cerebrale - dar acestea sunt mai putin frecvente. Va recomandam sa nu va autodiagnosticati si sa mergeti la un medic pentru o evaluare adecvata.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/durerea-de-cap-16-cauze-posibile_5912
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cand-semnifica-durerea-de-cap-o-urgenta-medicalai_8326