Dureri de cap amețeli și nervi din orice?

Durere de cap

Postata de Utilizator11710171284 cu 2 luni in urma.

Mă doare capu am amețeli și mă enervez din ori ce nu-mi convine nimic de ce am 24 de ani din ori ce ma e nervez daca nu-mi convine repede mă enervez

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti - durerile de cap, ameteala si iritabilitatea - pot fi datorate unei varietati de cauze, de la stres si oboseala la probleme mai serioase de sanatate. Posibile cauze pot include tensiunea arteriala ridicata, anemia, probleme de vedere, migrena, probleme de echilibru sau tulburari neurologice.

Totusi, daca aceste simptome sunt intense, persistente sau s-au agravat in timp, este important sa va adresati unui medic care poate efectua teste pentru a determina cauza exacta. Intre timp, incercati sa aveti grija de sanatatea dumneavoastra prin odihna corespunzatoare, o alimentatie sanatoasa si exercitii fizice regulate, pentru a gestiona stresul si pentru a va imbunatati starea generala de sanatate.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/nu-ignora-hipertensiunea-arteriala-chiar-daca-ai-30-de-ani_19011
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/migrena-tipuri-stadii-cauze-factori-de-risc-simptome-diagnostic-tratamen_311
sfatulmedicului.ro/Boala-Alzheimer-si-alte-boli-degenerative/tulburari-neurologice_10410

Va dorim multa sanatate!