DURERE ÎN SPATELE CAPULUI?

Durere de cap Nevralgie Nevralgie occipitala Durere de cap persistente
+1
Vezi toate grupurile

Postata de Utilizator11586268238 cu 3 ani in urma.

Buna ziua,

De 4 zile ma confrunt cu o durere in spatele capului in partea stanga. Durerea se prezinta sub forma de intepaturi pulsatorii de intensitate medie. Apar si dispar pe toata perioada zilei.
Iau alanerv si antiinflamatoare insa nu observ nicio imbunatatie.

Nu stiu daca are vreo legatura, insa inainte sa am aceste dureri am iesit de la caldura in curent si am simtit niste intepaturi in zona cefei. E posibil sa fie o simpla nevralgie cauzata de acel aer rece? Sufar de ipohondrie si imi trec tot felul de afectiuni prin minte.

Daca a trecut cineva prin asa ceva, va rog sa-mi oferiti un sfat...

Va multumesc!

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cand-semnifica-durerea-de-cap-o-urgenta-medicalai_8326