Dc am senzația de cap greu ?

Durere de cap

Postata de Utilizator11705835447 cu 3 luni in urma.

Menționez .că nu prea vad așa bine de aproape .ai că sau cam des pe telefon
Dar acum 4 zile m am jucat căluțul cu fata mea .am sărit .m am învârtit .apoi la 10 minute .până în prezent simt o durere de cap .mai exact o apăsare .cu mici senzații de ameteala .mai mult în partea de sus a frunții .îmi poate spune și mie cineva ce se întâmplă .a mai pățit o cineva ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrii suna a tensiune sau stres ocular, mai ales ca spui ca petreci mult timp pe telefon si nu vezi foarte bine de aproape. Acest lucru poate duce la dureri de cap si o senzatie de "cap greu". De asemenea, activitatea fizica intensa cum a fost jocul cu fata ta, poate duca la cresterea tensiunii arteriale, care de asemenea poate provoca dureri de cap.

Cu toate acestea, ar fi cel mai bine sa consulti un medic, pentru ca aceste simptome pot fi cauzate si de alte afectiuni mai serioase. Nu este normal sa ai dureri de cap persistente si ai nevoie de o evaluare medicala.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/cand-semnifica-durerea-de-cap-o-urgenta-medicalai_8326