Dureri de cap, de stomac si de maini.Ce pot sa am ?

Durere de cap persistente

Postata de lavinia_radu cu 6 ani in urma.

Buna seara. Am 24 de ani si am urmatoarele simptome. De cateva zile am dureri de cap (in zona fruntii cu tot cu ochi si in spate), dureri la nivelul mainilor si picioarelor (uneori ma doare mana stanga mai tare) si cand mananc (in special seara) ma doare foarte tare stomacul. In toate aceste zile m-am simtit foarte slabita (nu puteam sa car ceva in mana), fara pofta de mancare si obosita pe toata perioada zilei. Mentionez ca de cand m-am simtit asa nu am mai fost la munca. Mai am si o senzatie de nod in gat si imi vine sa inghit in sec destul de des. Am facut analize de sange si totul a iesit ok, cu exceptia Colesterol LDL care a iesit 143 (optim <100). Cu o seara in urma m-am trezit cu durere pe toata mana stanga si imi tremura tot corpul. Am fost la control la endocrinologie si neurologie si mi-a spus ca nu am nimic. Pentru dureri de cap am luat Nurofen forte si antinevralgic forte, dar nu mau lasat deloc. Ce as putea sa am si ce control sa mai fac. Multumesc.

Raspunsuri (5)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Oboseala-cronica/oboseala-si-slabiciunea_1199

Utilizator11563524051

acum 4 ani

Mergi la cardiologie . ☺️

Claudia

acum un an

Nu stiu daca iti mai apare comentariul dupa atata timp, dar ce ai rezolvat? Am fix aceleasi simptome si am mers la multi medici, nu stiu ce se intampla cu mine...

Mihaela

acum 11 luni

Buna! Și eu trec prin asta… tu ai rezolvat ceva?

Claudia

acum 11 luni

Buna ! si eu am facut foarte multe analize, de la rmn cerebral, analize sange, ginecolog, endocrinolog, neurolog, pneumolog, reumatolog, gastroenterolog, in urma analizelor din scaun ar fi Helicobacter Pylori, si din cate am citit si pe alte grupuri de pe fb , aceasta bacterie ar da multe din simptomele acestea, am primit ca tratament 2 tipuri de antibiotic, momentan nu mi-am facut curaj sa le iau, vreau sa incerc ceva naturist, insa daca nu o sa scap o sa trec pe tratamentul cu antibiotic 14 zile, care este destul de greu de dus... vezi sa mai faci si analiza asta, cine stie...