Durere/intepatura cap spate dreata partea superioara?

Durere de cap persistente

Postata de AlexF cu un an in urma.

De ceva timp ma ia cu intepaturi in spatele capului partea dreapa superioara.

Stiti cumva cam ce ar putea fi?

Multumesc

Raspunsuri (1)

a

acum un an

Buna ziua,

Exista mai multe cauze posibile pentru senzatiile de intepaturi in spatele capului. Acestea pot fi legate de tensiunea musculara, probleme ale coloanei vertebrale, migrene, nevralgii sau alte afectiuni.

Va recomandam sa consultati un medic neurolog pentru un diagnostic corect: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie