Durere de cap?

Durere de cap persistente

Postata de Silviu cu un an in urma.

Prietena mea are niste simptome destul de ciudate. O doare capul care se prelungeste pana la ochiul drept (si uneori simte si intepaturi in partea dreapta a capului) si spune ca ii vine sa inchida ochii, asta dupa ce a avurt o stare de ameteala in care zicea ca vede totul in ceata si luminite. In trecut a mai durut-o si zicea ca ii amorteste putin obrazul stang si buzele. Imi puteti spune putin despre ce e vorba si unde ar trebui sa mearga? Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/dureri-de-cap-simtite-in-spatele-ochilor_19754