Durere de cap cum scap?

Durere de cap persistente

Postata de Andrei D cu 6 luni in urma.

Bună ziua Am durere de cap de 2 ani Am făcut toate investigațiile și nu sa găsit nimic. Până într-o zi când m-am simțit că și otrăvit și Am decis să-mi fac analize pentru metale grele . Sunt sudor și de doi ani sudez Oteluri speciale dure . Doar acuma mi-a picat fisa că eu aude cu metale grele când m-am simțit otrăvit Am efectuat și un control de interne cu câteva Ile ai a ieșit Gastrita ficat mărit și pietre la rinichi. Mia venit rezultatele In sange au ieșit bune dar în urina cromul și Nichelul au ieșit dublu față de normal. Este adevărat că Nichelul afectează sistemul nervos durerea mea de cap de doi ani sa fie de la Nichel? Aștept răspuns mulțumesc

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 luni

Buna ziua,

Nichelul este un metal greu si poate avea efecte nocive asupra sanatatii, inclusiv asupra sistemului nervos. Exista unele studii care sugereaza o legatura intre expunerea prelungita la nichel si durerile de cap. Mai mult, metalele grele precum nichelul pot avea diverse efecte asupra organismului, generand simptome variate.

In cazul dumneavoastra, faptul ca lucrati ca sudor intr-un domeniu care presupune expunerea la metale grele, este posibil ca aceasta sa fie cauza durerii de cap. Totusi, este important sa consultati un medic specialist pentru a efectua investigatii suplimentare si pentru a obtine un diagnostic corect.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes
sfatulmedicului.ro/Cefaleea-si-migrena/durerile-de-cap-cefaleea_5462

Multa sanatate!

Andrei D

acum 6 luni

Mulțumesc pentru răspuns . O zi plăcută