Tratament gastrită aa?

Durere cronica Tratament ulcer gastric

Postata de Utilizator11599491455 cu 3 ani in urma.

De trei zile am arsuri și dureri la stomac însoțite de greață. Mi s-a spus de la medicul de familie sa iau controloc, emetix, no spa și metrocopramind. M-au calmat aceste medicamente.
Simt nevoia de a avea scaun sau doar am presimțirea din cauza la stomac. Dacă nu reușesc și iau laxativ pot sa înrăutățesc situația? Îmi era extrem de rău, abia puteam rezista la durere și arsuri, nici acum nu îmi e bine dar măcar pot suporta și nu mai vărs. În cât timp credeți ca ma fac bine? 5 zile cât am tratamentul?
Am 19 ani

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/arsurile-si-durerile-de-stomac-6-metode-simple-de-a-le-evita_15620