Durere insuportabila de masea

Durere cronica Durere de cap Durere de dinti

Postata de MembruMobileApp1496561531 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,de o luna ma confrunt cu o durere teribila de masea in partea dreapta a mandibulei.Faza e ca la inceput m-a durut dupa ce am lucrat in curent pe un santier.Durerile veneau seara si plecau din partea dreapta a capului se lasau pe ureche apoi pe maselele de sus si jos pana si se rapsande pana aproape la dinti din fata,apoi cobora aproape pana pe clavicula,atat de tare era durerea.Am luat Fasconal,apoi Nurofen Forte,imi calmau durerea pe moment,apoi am luat un antibiotic gen Amoxicilina si incepusem sa-mi revin din durere dupa care am terminat tratamentul.Acum 2 zile am lucrat iar pe un santier am baut bere rece am fumat am stat in curent puternic.Seara m-a luat o durere de masea incepea de la maselele de jos din dreapta si se ducea la cele de sus pana in cap de cadeam in genunchi ai urlam cu lacrimi.Am fost la urgente mi-au facut un calmant si mi-au zis sa-mi fac investigatii.As dori sa stiu daca e sa ma duc la stomatolog sau la orl sau neurologie?Va rog din suflet sa ma ajutati si sa ma indrumati.Maselele sunt putin cariate dar nu s-au umflat niciodata.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control stomatologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Profilaxia-in-stomatologie/cum-poate-fi-ameliorata-durerea-de-dinti_8865