Durere in partea stanga a corpului , in stanga inimii jos?

Durere cronica Durere

Postata de Florin cu 5 ani in urma.

Buna ziua, in urma cu 4 ani am avut o accidentare la un meci de fotbal , un adversar m-a lovit puternic in zona coastelor in partea stanga a corpului dupa care am simtit o durere puternic, dar am continuat meciul. Dupa meci simteam durerea tot mai intensa in partea stanga langa inima insa nu am dat prea multa importanta. Cand a venit noaptea durerea s-a accentuat si puteam dormi numai intr-o anumita pozitie. In acel moment lucram in Danemarca la o ferma de vaci , si am mers la lucru cu durerea pe care o aveam , neputand sa fac anumite miscari ca ma durea foarte tare. Nu am dat importanta, am zis ca nu putea fi ceva grav si am continuat asa , iar dupa 2 saptamani mi-am mai revenit si nu aveam dureri mari. Dupa ceva timp am inceput sa am dureri in zona in care am fost lovit si respiram greu, mai ales dupa ce munceam mult. Am venit in Romania, a facut o radiografie pulmonara si totul e bine mi -au zis. De ceva timp durerea e mai mare si de multe ori respir foarte greu nefacand nimic. De exemplu,zilele trecute, in timp ce conduceam masina ma luat durerea si nu puteam sa respir si a trebuit sa opresc.
Ce credeti ca as putea avea ? trebuie sa merg la un control mai amanuntit ? Este posibil sa fi avut o coasta rupta sau fisurata ?
Va multumesc

Raspunsuri (1)

Diana_Dima675644

acum 4 ani

Buna după cum ai spus am si eu aceiasi problema dar nu te speria este o nevarligie intercostala trece cu antiimflataoare si analgezice .. sanatate multa