Durere de picior?

Durere cronica

Postata de Utilizator11589617770 cu 3 ani in urma.

In noiembrie 2018, cand eram in ultimul trimestru de sarcina am inceput sa simt amorteala pe coapsa stanga lateral. Dupa cateva luni, amorteala a devenit un fel de arsura si a inceput sa dea dureri usoare, difuze si in pulpa piciorului. In iulie 2019, dupa o vizita la reumatolog in care doar s a uitat la mine si mi a zis ca am meralgie parestezica, am facut 10 sedinte de kineto si fizio fara nici un rezultat. Durerile au inceput sa coboare ba in pulpa ca niste junghiuri, ba in spatele genunchiului, ba in talpa. In nov 2019 am facut rmn la coloana lombara, unde mi au iesit usoare anomalii la bazin, noul reumatolog punandu le pe seama sarcinii, urmand sa refac rmn ul in aug 2020. In momentul de fata, durerile sunt mai puternice, in tot piciorul, mai ales cand e urat afara si ploua. Nu stiu unde sa mai merg sa aflu un diagnostic corect. Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul de familie. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/durerile-de-picioare-ce-afectiuni-pot-semnala_15719