gastrita hiperacida?

Duodenita gastrita

Postata de florimi cu 6 ani in urma.

buna ziua. in aceasta primavera am fost diagnosticata cu gastrita hiperacida in urma analizei cu bariu.la analiza de sange mi s-a gasit si helicobacter.medicul de familie mi-a dat tratament pt. helic.cu antibiotic ,iar pt.gastrita nexium si regim.am inteles ca se vindeca.la mine nici acum nu mi-a trecut. intre timp am mereu stari de voma si dureri de cap. mi s-a dat spasmomen si metoclopramid.in luna iunie am facut endoscopie la OCH OVIDIU,eu fiind din TL.dna.dr.de acolo mi-a spus ca este o gastrita usoara care se vindeca.helic.a iesit negativ.mi-a dat controloc. nu stiu cand se va vindeca ca mie tot nu-mi trece. tin in continuare regim si acum I-au controloc ,spasmomen,iar pt.starile de greata un complex gastric de la ALEVIA dat de la farmacie.un sfat va rog ca nu mai stiu ce sa fac. m-am saturat de gratare si fierturi.va multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Refluxul-gastroesofagian/sfaturi-pentru-controlul-aciditatii-gastrice_9250