Imi simt urechea tot mai infundata pe zi ce trece..

Dopul de ceara in ureche Otita

Postata de Utilizator21561072960 cu 4 ani in urma.

Buna . Am fost acum 1 sapamana la medic ORL findca ma durea urechea si o simteam infundata , a spus ca e de la un dop de ceara si sa pun cate 5 picaturi de ulei de bucatarie de 2 ori pe zi .. timp de 4 zile , dupa care sa ma intorc si sa mi-l extraga .. am facut asta si apoi a zis ca, canalul auditiv este foarte ingust si ca am facut otita externa sub dopul de ceara , mi-a prescris ce sa cumpar de la farmacie , cipro quin , linex si betabioptal . .. Problema e ca de de 3 zile urmez tratamentul asta corespunzator cum mi-a prescris .. si urechea nu ma mai doare , aproape deloc , doar ca infundatul urechii persista si o simt tot mai infundata pe zi ce trece .. cand ma trezesc dimineata o simt foarte foarte incarcata si infundata si ma deranjeaza si cand mananc .. parca as avea ceva in ureche asa o simt .. e normal? nu ar trebuii sa mi se desfunde treptat? cate putin .. eu tot mai infundata o simt .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ORLl.