Ce tratament pot lua pentru enterita si diverticulita cu febra 38?

Diverticulita

Postata de Cornely cu 6 ani in urma.

am diverticulita sub observatie pana la rezectie colon dar am facut enterita la intestin subtire destins la ecografie am avut diaree 2 zile am vomitat 2 zile acum am febra 38 de doua zile ce tratament pot lua tinand cont ca am diverticulita si colon inflamat

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-intestinale/diverticulita_553