Zinnat

Diverse

Postata de norisavi cu 12 ani in urma.

Buna ziua, sunt sub tratament pentru acnee cu unidox, o jumatate de pastila la 24 h, dar sunt nevoita acum din cauza altor probleme medicale, streptococ B in secretia vaginala sa iau si antibioticul ZInnat, intrebarea mea este daca pot luat aceste 2 medicamente in acelasi timp sau trebuie sa fac pauza la unidox?? Va multumesc anticipat
,

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Cele două antibiotice se pot asocia fără nici o problemă deşi, chiar şi Unidoxul (Doxiciciclina) are oarece activitate pentru infecţia streptococică