Yaz

Diverse

Postata de sclava_dragostei cu 12 ani in urma.

daca folosesc yaz partenerul are voie sa dea drumul in partenera de pat ? protejeaza sau nu in acest caz acest contraceptiv?

Raspunsuri (1)

laura

acum 12 ani

Ce am dedus din ce ai vrut sa spui,m-am chinuit un pic sa inteleg,te-ai referit la faptul ca daca partenerul ejaculeaza in vagin,si tu iei anticonceptionale poti ramane insarcinata..luate corect,nu exista riscul sa se intample asta..dar ele nu protejeaza impotriva bolilor cu transmitere sexuala,in acest caz va trebui sa folositi prezervativ..