Wilzin, capsule

Diverse

Postata de flory_yonela79 cu 12 ani in urma.

cu cat timp inainte de masa se ia capsula?

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

Din prospectul medicamentulu:
''''dministrare
Tratamentul cu Wilzin trebuie initiat de un medic cu experienta in tratarea bolii Wilson. Doza obisnuita pentru adulti este de 50 mg de trei ori pe zi. La copii se utilizeaza o doza redusa. Wilzin trebuie sa se administreze pe stomacul gol, cu cel putin o ora inainte de masa sau la doua - trei ore dupa masa. Tratamentul cu Wilzin se face pe termen lung. Pacientii care trec de la un „agent chelator” (un alt tip de medicament pentru boala Wilson) la Wilzin trebuie sa continue utilizarea agentului chelator timp de doua pana la trei saptamani dupa inceperea tratamentului cu Wilzin, deoarece Wilzin incepe sa actioneze pe deplin dupa o anumita perioada de timp. Doza maxima de Wilzin este de 50 mg de cinci ori pe zi. Pentru informatii suplimentare, a se consulta prospectul.''''.
P.S: CITESTE CU ATENTIE SI IN INTREGIME PROSPECTUL FIECARUI MEDICAMENT.

flori

acum 10 ani

Eu il iau cu o jumătate de oră înainte de masa