Webkinz

Diverse

Postata de kaya149955 cu 14 ani in urma.

are careva?

detalii:
Webkinz: animalutele de plus prind viata pe internet!

Fiecare animal Webkinz are atasat un cod secret ce poate fi descoperit dupa cumparare. Cu ajutorul lui, copiii se pot inregistra in Webkinz World (pe [url]www.webkinz.com[/url]) alaturi de animalul ales, adica versiunea virtuala a jucariei cumparate.

Acolo pot avea grija de el, il pot imbraca, il pot duce la doctor, pot juca jocuri, pot participa la activitati educative variate sau pot vizita alti membrii Webkinz.
Inregistrarea in Webkinz World nu presupune divulgarea datelor personale ca adresa de e-mail, nume de familie sau numar de telefon.

Jocul ii prinde adesea si pe cei mari – de exemplu persoanele adulte care nu stapanesc foarte bine limba engleza au acum sansa sa isi perfectioneze cunostintele in timp ce copiii/nepotii lor abia o invata.

In spatiul virtual, micutii pot castiga proprii bani virtuali (numiti KinzCash) si alte bonusuri. Astfel copiii invata sa fie economi si, in acelasi timp, deprind responsabilitatea fata de un animal de companie: merg in magazine virtuale pentru a isi hrani pet-ul, il imbraca, ii pot decora camera, gradina in care pot creste legume si fructe, ba chiar il pot trimite si la studii.

Producatorii asigura ca Lumea Webkinz este complet sigura si securizata: website-ul are si o sectiune de chat unde cei mici se pot intalni, insa a fost conceput cu un sistem de control ce permite parintilor sa aleaga nivelul de protectie. Exista optiunea de chat cu fraze prestabilite (peste 900 la numar) sau chatul liber care este protejat de un filtru semantic.

Copiii invata astfel sa devina responsabili, sa aiba grija de un animal de companie si, cel mai important, isi pun la incercare inteligenta si creativitatea.

Raspunsuri (46)

XXXXXX

acum 13 ani

eu vreau doar un cod webkinz nefolosit,atat nu mai mult.mai lasama cu atata scris de al dau.am de cautat un cood nefolosit.

XXXXXXtot

acum 13 ani

eu raspund ca p***a????????????????????????????????????????????????????????????

XXXXXXXXXXXX

acum 13 ani

AM UN PRIETEN CARE RADE DE MINE CA NAM WEBKINZ IMI PUTETI DA UN CONT DATIMIL PE YAHOO URSU2MIHAELA OK?

denisa

acum 13 ani

am cod:4r5g6h8j

octavian

acum 13 ani

Fugi de aici si iatin un webkinz.

Joshua

acum 13 ani

va rog sa imi dati si mie un cod webkinz?

Joshua

acum 13 ani

Haideti,datimi un cod,si sa nu vorbiti urat la adresa mea ca ma supar!!!

joshua

acum 13 ani

vai tu prostea

carol

acum 13 ani

vreti webkinz luativa desi puteti sa mai si intrebati dar in cel mai bun caz luativa!

carol

acum 13 ani

are careva totusi cod webkinz?; monst sau zebra sau maimuta sau caine robotizat plzz!

bianca

acum 13 ani

vreu si eu un cod webkinz nefolosit daca are cnv va rog spunetimilpe byanca_steluta2000

amalia

acum 13 ani

santeti fraieri de ce nu furati un cod din magazin?

roxana_eu99

acum 13 ani

esti nebun cum sa furi din magazin thoamne...in orice caz daca are cineva coduri care nus folosite sa ma cxontactati la idul roxana_eu99 va rog frumos...

onutza

acum 13 ani

am webkinz ingeras si parola dragalas sunt foarte pasionata dar nu ma mai joc

iuliana

acum 12 ani

dami pe id-ul meu te rog contul codul si username te rog frumos! id: [email protected]

anonima

acum 13 ani

fura unul e simplu :d

Cosmina

acum 13 ani

Frate daca nu aveti coduri nu le mai scrieti gresit......alo copiere pe asta o inveti in clasa 1 nu poti sa uiti!!!!!! Si pt. aia care cauta coduri nefolositoare : E mai simplu sa cumperi coduri de cat sa la cauti pe net vreo 2...3 ore si sa dai peste mincinosi ........si nu e deloc bine sa le furati......Si pt. aia care bag coduri folosite sa gresit : Ma pis pe voi.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

cosmina

acum 13 ani

eu sunt tare prosta nu

roxana

acum 13 ani

sti nebun ma cum sa furi din magazin ? in orice caz daca aveti va rog fumos sa ma contactati la id ul roxana_eu99 dar numai daca imi dati cod webkinz da???

diana

acum 13 ani

cosmina este o mare nebuna

Pag 1 din 3