voma in mod constant

Diverse

Postata de monica348 cu 13 ani in urma.

Buna ziua!
In ultima vreme am inceput sa vomit cu destula usurinta si destul de des. De fiecare data altele sunt cauzele( sau cel putin asta am constatat eu) , insa ma ingrijoreaza faptul ca acest lucru a devenit ceva constant in viata mea.
Uneori ma apuca din senin, in mometul in care ma spal pe dinti si am gura plina de spuma, alteori ma apuca niste crize de stomac, care se potolesc numai in mometul in care am scos tot din mine ( daca in aceste momente iau vreun pansament gastric imi este si mai rau); uneori ma apuca in somn, mi se umple gura de apa, merg la baie si ma chinui ore intregi sa vomit, apoi ma ustura si gat si nas ...astea sunt cele mai rele, ca nu vomit decat suc gastric, fara pic de mancare. Pana si mirosurile neplacute sau gretose din autobuz, bucatarie sau alte locuri inchise ma fac sa dau o fuga la baie ( sau boscheti, depinde de caz).
De mentionat ca nu sunt insarcinata, iar apendicele il am scos din clasa 1.
Ma poate ajuta vreun domn doctor cu un raspuns?
Va multumesc!

Raspunsuri (5)

rebek_adriana

acum 13 ani

cel mai probabil ai ceva la fiere...si eu pateam la fel....stari d voma nefiind insarcinata sau saºmi fie rau din alte motive...ce ma durea era fierea si din cauza asta vomitam intruna...mai ales dimineatza,kred k ai observat culoarea la voma...in caz k e verde inchis..sigur asta e problema..Stiu asta ptr k am trecut si eu prin ele...tokmai am fost operata de fiere si miºau scosºo...Parerea mea e saºti faci o radiografi sa fi convinsa..te asteptam cu vesti! sanatate

kasho

acum 13 ani

Ar trebui sa faci o consultatie la un gastroenterolog, acesta iti va rezolva si problema scaunului diareic, este foarte probabil sa existe o legatura intre cele doua stari digestive pe care le ai

Psih. Antonia - Carla Isacu

acum 13 ani

Mergeti la o consultatie gastroenterologica - vi-l recomand pe dr. Verdes de la Healthcare Center - este posibil sa fie vorba de o problema a colecistului (diskinezie biliara, litiaza sau colecistita), de boala de reflux gastro-esofagian sau de o hernie hiatala. Sanatate!

Ionescu

acum 13 ani

Ma indoiesc de rezultatul consultatiilor gastroenterologica cu privire la cauza bolii de care suferiti.
Insa in homeopatie exista remedii vindecatoare pt. astfel de stari si care pot avea o cauza pur psihosomatica care nu poate fi depistata la analize.
Consultati un medic homeopat cu experienta care practica homeopatia clasica

Constantin

acum 13 ani

Solutia o gasiti pe eco-logica.ro