Vitamine?

Diverse

Postata de B.I. cu 13 ani in urma.

De la un timp nu stiu ce se intampla cu organismul meu, incat totul este fragil, de sus pana jos....par, unghii, incheieturi...imi puteti spune ce vitamine sa iau? alimente in care gasesc vitaminele respective? fac sport in fiecare saptamana, de 4 ori pe saptamana.
Unghiile se rup usor si parul nu mai este asa cum il aveam eu, este lipsit de viata, am impresia ca s-a si rarit in fata.
Multumesc pentru ajutor!

Raspunsuri (6)

ina

acum 13 ani

Mergi si fa cateva analize pentu a vedea ce deficit de vitamine ai. Degeaba iti recomandam noi calciu daca tu ai nevoie de vitamina B.

Camelia

acum 13 ani

Am avut probleme similare de sanatate anul trecut, am trecut peste ele in cateva luni insa. In cazul in care faci si sport, trebuie sa tii cont de faptul ca prin transpiratie se pierd si minerale, nu numai apa din organism. Deci trebuie sa completezi alimentatia atat cu vitamine, cat si cu minerale.
Te-as sfatui sa te indrepti catre produse chelatate (care se absorb treptat in intestin), de origine naturista. Poti gasi informatii despre vitamine si minerale de acest fel pe www.vitamine-naturiste.com

B.I.

acum 13 ani

multumesc pentru raspunsuri!

B.I.

acum 13 ani

o intrebare Camelia...la tine cum se manifesta lipsa vitaminelor, mineralelor?

Iuli

acum 13 ani

In principiu ce descrii tu arata imunitate p***a. Fa-ti niste analize complete, inclusiv hormonale, sange, HIV etc. Sanatate!

B.I.

acum 13 ani

Multumesc la fel!