VENTOLIN, aerosol

Diverse

Postata de bciprian82 cu 12 ani in urma.

am fost diagnosticat cu rinita alergica(alergie la acarieni si par de animale) care se manifesta prin respiratie greoaie(dispnee). Mi s-au prescris urmatoarele medicamente: singulair 10 mg, aerius si nasonex. As putea sa folosesc si ventolin in perioadele cand simptomele se accentueaza(dispneea)? Alte boli nu am

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă respiraţia îngreunată reprezintă un astm bronşic (respiraţia este îngreunată chiar şi pe gură şi este şi zgomotoasă, fluieră), în acele momente Ventolinul este foarte util