Vascul are efecte secundare?

Diverse

Postata de Elena343 cu 15 ani in urma.

Buna ziua, As dori sa aflu daca vascul are efecte secundare pentru tratare AVC -ului

Raspunsuri (2)

Elena343

acum 15 ani

Bunica mea are 70 de ani, a suferit acuma 4 ani un AVC, ac***a tensiunea de peste 210 cu 100, (momentan are 130-140 cu 60, in schimb ameste foarte rau). Mentionez ca nu a iesit deloc din casa in aceasta perioada, dar se misca in casa, face de manacare, etc. Va roooooog spuenti-mi daca i-ar face rau daca as da vasc la ea? Multumesc!

IULIANA-ANA

acum 15 ani

Buna Raul
Din cate am inteles nu ar exista efecte sec, chiar am vazut ca este recomandat pentru reglarea tensiunii.
Se poate face chiar o cura cu ceai de vasc.
Multa sanatate bunicii