valoarea sideremiei de 167,98ug/dl , ce simptome poate da in organism?

Diverse

Postata de Utilizator11532972800 cu 5 ani in urma.

Stefan P. are siptomele: slabire aprox 7 kg de la inceputul anului, transpiratie excesiva noaptea, insomnii, tresariri, apatie, lipsa poftei de mancare, de viata, lipsa vlaga, putere, slabiciune in maini si picioare-se termina bateriile f. repede, dupa 500 m, cascaturi, senzatie de lipsa aer. Posibil de la valoarea crescuta a sideremiei ? rog raspundeti-mi . adresa [email protected]

Raspunsuri (1)

Utilizator11542318484

acum 5 ani

Si baietelul meu de 12 ani are aceleasi simptome.
Fierul i -a iesit 177,.feritina la limita inferioara.
Medicul hematolog mi-a recomandat Fier primavara si toamna.
Ce ati facut intre timp?