vaginite provocate de antibiotice

Diverse

Postata de iul cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Am si eu o problema careia trebuie sa i gasesc urgent rezolvare!
Sunt plecata in America In statul Wyoming , m-am imbolnavit, am puroi in gat , nu ma doare , doar e imflamat, si am puncte mari albe pe amigdale.sigur e infectie si nu stiu ce sa fac. daca incep sa iau antibiotice, o sa fac vreo vaginita si nu am cu ce sa ma tratez aici. ce-mi recomandati? ma gandeam la canesten dar nu stiu daca gasesc aici?

VA ROG, AJUTATI-MA CU UN RASPUNS !MULTUMESC ANTICIPAT!

Raspunsuri (2)

laura

acum 12 ani

Nu este cel mai corect sa va tratati singura,era de preferat sa mergeti la un consult ,sa vedeti clar ce este,pt prevenirea candidei,se ia cu antibioticul un antimicotic,gen Nistatina..

Medic Epuran

acum 12 ani

Ar fi recomandat să efectuaţi întâi un exudat faringian şi apoi în funcţie de rezultat să consultaţi un medic internist care eventual vă va prescrie tratament medicamentos adaptat situaţiei