va rog rasp...sunt speriata

Diverse

Postata de mayb_e cu 14 ani in urma.

se p0oate sa am hernie ?? de f.vreo cateva luni eu am abodmenul mai umflat..rotund.iar de 2 zile ma doare tot timpul cand fac orice miscare :(:( la fel si picioarele

Raspunsuri (2)

chik_

acum 14 ani

tre sa mergi la un medic sa te vada..macar la medicul de familie..din ce ne spui tu pot sa fie extrem de multe lucruri care sa dea simptomele astea!

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Durerea accentuata de miscarea pozitiei corpului se poate datora unei afectiuni discovertebrale. Estenecesara radiografie la nivelul coloanei vertebrale - fata si profil. in functie de examinarea clinica, investigatiile medicale se poate stabili cauza durerii. Abdomenul poate fi meteorizata - plin de gaze de aceea poate aparea umflat.