usuroi

Diverse

Postata de treizecisitrei cu 13 ani in urma.

de la ce varsta dam usturoi la copii?

Raspunsuri (1)

elena

acum 13 ani

Scrie pe Google ''''usturoi la copii'''' si vei gasi mai multe informatii. Iata un raspuns dat de specialist unei mamici de copil de 9,8 luni:
Pe masura ce sugarul se apropie de varsta de 1 an, alimentatia lui se apropie de cea a adultului.

Nu exista o restrictie in privinta adaugarii usturoiului in mancare, daca tineti cont de toleranta digestiva a copilului si nu faceti excese.

Incercati sa-i oferiti o mancare in care ati adaugat si usturoi si urmariti reactia acestuia: daca ii place gustul, daca nu apar alte reactii secundare (dureri abdominale, modificari ale scaunului, urticarii etc