URGENT !!!

Diverse

Postata de Nica Diana cu 13 ani in urma.

Buna ziua ! Am un baietel de 3 luni jum. , de 7 zile sunt internata in spital la Tg Jiu , sectia pediatrie . Copilul prezinta febra ,39grade , scaun moale apos , tuse si nasul infundat . Precizez ca inainte de internare , la recomandarea unui medic pediatru si acest spital copilul a fost tratat la domiciliu cu Augumentin si Panadol 3 zile . In primele 4 zile la spital i s-a administrat Ampicilina cu Gentamicina la 6 ore , furalizadon , biotix si antitermice . Dupa cele 4 zile i s-a schimbat tratamentul cu Medocef si Gentamicina la 12 ore , antitermice si biotix . Dupa acest tratament , chiar si astazi , copilul face febra 39grade la interval de 4 ore de la administrarea antitermicului . Mai precizez ca pt a scadea temperatura i s-a administrat in acelasi timp si Panadol si Agocalmin FIOLA pe gura . In a 6a zi i-a fost pusa o perfuzie . Copilul are o stare generala p***a , scaun moale in continuare si nu mananca . Am nevoie de un doctor pediatru bun !!!

Raspunsuri (1)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului