Urgent!!!

Diverse

Postata de mayb_e cu 13 ani in urma.

Salut , am urmat problema mi-am decolorat parul negru , mi s-au facut radacinile blonde in rest pe ici pe colo cate o suvita ,blonda ..roscata apoi ca sa inchid putin culoarea suvitelor (pt ca arata oribil) am luat o vopsea saten mediu s tot asa se vad ,cu ce vopsea as putea sa le fac mai inchise ?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Lamureste-ma...de ce nu mergi la un coafor?

mayb_e

acum 13 ani

criza!!!!

mayb_e

acum 13 ani

voiam doar sa stiu cu ce vopsea ,aplica pe radacinile blonde ,le pot face sa fie de un saten mai inchis ..?

liana

acum 13 ani

Draga giuli
Eu fac acum un curs de coafura frizerie si pot sa te ajut cu urmatoarele informatii
Din culoarea neagra a parului se merge treptat cu vopsitul , in 5 etape, cam 6 luni dureaza.
Acum o solutie este sa pui un castaniu inchis, care se va deschide la urmatoarele spalari si vor mai fi ceva urme de la celelate nuante Atentie daca vopseaua este cu amoniac sau fara.Dupa ce te vopsesti si doresti sa ti se fixeze culoarea, sa folosesti sampon pentru par vopsit, exista la Kauland, SCHAUMA, este cam 7 lei.Daca chiar nu te descurci, exista la coafor operatiunea de decapare, prin care se da jos culoarea care nu o doresti si se aplica pa parul astfel tratat noua culoare.
Bafta si cere un sfat inainte de a te apuca de astfel de operatiuni.Iti dau e-mailul meu si pe viitor sa fii mai informata
[email protected]