Unghiile mele sunt CASANTE

Diverse

Postata de ionbogdanvasile cu 13 ani in urma.

Unghii casante.Stie cineva ce poate reprezenta?Nu sunt moi, sunt rezistente dar CASANTE.Ce anume da ELASTICITATE unghiei?CE substannta?Stie CINEVA CUMVA?
Madlena

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Vitamina A. Se gaseste sub forma de capsule.

oana

acum 13 ani

nu stiu exact ce anume da elasticitatea unghiei, dar daca spui ca unghiile nu sunt moi, par mai mult deshidratate. ai putea incerca un tratament local cu ulei de masline cald (face minuni!) iar intern vitaminele pentru par si unghii de la eurovita. succes

Adrienne

acum 13 ani

Sfaturile primite mai sus sunt f. bune, ar putea fi din lipsa unor vitamine,dar eu vreau sa-ti mai atrag atentia si asupra lacului de unghii. Mi s-a intamplat acest fenomen de la o anumita marca de lac de unghii, am renuntat la el si unghiile si-au revenit.........fara nici un tratament.

danyelin

acum 13 ani

Unghiile pot fi casante si ca urmare a unei ciuperci.Ai putea consulta un dermatolog si poate ar fi nevoie de tratament.Toate bune!

Podolog/ specialist in unghii naturale

acum 8 ani

Iti recomand sa iei niste selenium, potasium si un complex de b uri pentru 30 de zile. Selenium poti sa-l continui. Ai grija la alimentatie si nu uita sa-ti iei o baza corespunzatoare tipului de unghie. Gasesti la O.P.I sau Melkior iti recomand baza cu caviar, ajuta la elasticizarea unghiei.