Unghii rupte

Diverse

Postata de B.I. cu 13 ani in urma.

De la un timp mi se exfoliaza unghiile si doar la anumite degete, unghiile se rup din lateral si nu stiu ce sa mai fac.este urat si dureros. :( .ce as putea sa fac? astept raspuns.multumesc

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Ia niste vitamina A si da-ti cu niste lac intaritor de calitate.

B.I.

acum 13 ani

nu as vrea sa iau vitamine..si lac de unghii folosesc...alta alternativa nu exista?
multumesc pentru raspuns.:)

Iuli

acum 13 ani

Ai o lipsa de vitamina A. Daca nu vrei sa iei, treaba ta, desi nu inteleg de ce. Alte solutii cu adevarat eficiente eu nu cunosc (nu sunt adepta leacurilor babesti, imi pare rau).

Succes si sanatate!

B.I.

acum 13 ani

Multumesc la fel!...o sa incerc cu vitamina A.

Bendisa

acum 13 ani

Salut
exizta in farmacie capsule FORCAPS [pt unghii si par] si o solutie NAILS , care se aplica pe unghii si sub unghie ;
sa stii ca acele caps. nu mi-au crescut apetitul ;
acum depinde , nu stiu cum vei reactiona tu , dar eu sunt fumatoare si beau 2-3 cafele /zi , oricum cam sar peste mese ))