Unghie Incarnata

Diverse

Postata de VladDtz cu 10 ani in urma.

Buna ziua! Acu'' 1-2 luni mi s-a rupt o parte din unghia degetului mare de la piciorul drept. Am tras de ea pana la capat si cand am rupt''o efectiv a inceput sa ma usture si sa curga sange. Dupa 2 saptamani a inceput sa ma usture partea in care am rupt unghia total si sa vad ca am puroi. Nu vreau sa ma operez sau sa mi se smulga unghia. Am incercat cu ceara de albina sa scoata tot puroiul, am dat cu spirt, rivanol, betadine.. Ce sa fac? Zilnic imi curge puroi si este inflamat degetul.

Raspunsuri (1)

victoras

acum 10 ani

Comprese cu rivanol si un antibiotic.Intreba la farmacie.Nu lasa prea mult ca daca e infectat se extinde si nu e bine!!