unde sa ma duc?

Diverse

Postata de tare123 cu 12 ani in urma.

Am fost la gastroen.. si mi-a facut eco si endoscopie, diagnostic: colita gastroduodenala si esofagita de reflux plus bacteria HP. Tratament esomeprazol, gastrofait, lagosa, si 7zile amoxacilina si claritomicin. Am inceput sa ma simpt mai bine. Desi am insistat pt colonscopie nu a vrut sa-mi faca. Am hemoroizi interni si omica fisura anala si pe hirtie e sange. Am facut rectoscopie. Tratament supozitoare unguient detralex. Am facut candidoza si iau nistatina si am intrerupt tratament stomac. MA DERANJEAZA ABDOMENUL INFERIOR DE LA BURIC LA PELVIS AM CRAMPE AM O DURERE IN FESA STANGA SUS CA DE LA O INJECTIE TARE DURERE INGHINALA DREAPTA. Am fost la urgente nu m-a primit. La chirurgie nu e de competenta lor. UNDE SA MA DUC?

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine de continuat terapia recomandata pentru afectiunea gastroduodenala, cat si cea pentru eradicarea bacteriei helicobacter pylori (tripla terapie cu inhibitori de pompa de protoni -esomeprazol, amoxicilina si claritromicina).
ar fi bine sa apelati la medicul de familie pentru o examinare clinica.